AMATÉRSKÁ FLORBALOVÁ LIGA - SEZONA 2007/2008
REPORT BY KIŠA © TURNAJ Č.3
27.10.2007
  ÚVOD  
Tak pojďme na to. V pořadí třetí turnaj sezóny se nesl ve znamení rizikově nízké účasti. Že se turnaje nezúčastní Hul se vědělo již dlouho dopředu. Na tento den si pan Krahulec připravil toho nejdůležitějšího fíka ve stylových prostorách Umělecko-průmyslového muzea. Pajdu a Ondru vyřadil z turnaje „srub“. Pro nezasvěcené vysvětlím,: „srub“ je společná akce lidé z našeho gymplu. Tato akce se koná každoročně vždy v termín třetího turnaje a proto já jsem na srubu už několik let nebyl, zatím co Pajda s Ondrou nebo Juxem vždy tento turnaj vynechávají. Týden před turnajem se odhlásil Turek (jako obvykle, ale nic ve zlém) a tak Shadymu s Kišou nezbývalo nic jiného než k Čalimu, pochroumanému Řehymu, Tomovi, Fildovi a nejistému Aldovi začít shánět další spoluhráče. Myslím, že se Shadym vám ty telefony necháme vyúčtovat! Na první zápas se sám přihlásil JFK. Po usilovném doprošování se svolil k účasti na dopoledne Dave. Nakonec se podařilo ještě zajistit Andreeho.

Takže takové preview:
(1) před turnajem bylo jasné, že počet hráčů v zápase bude kolísat od 5+1 do 8+1 v závislosti na zdravotních dispozicích Řehyho s Aldou
(2) že se budeme na turnaje motat v různém složení, což je na piču, bo se nikdy nikdo s nikým nesehraje
(3) že máme jisté 3 zdravé obránce, 1 chromého a dlouho nehrajícícho a 1, který příjde na 2. část turnaje a stejně bude muset hrát útok
(4) že máme 1 zdravého a 1 chromého útočníka na celý den, 1 útočníka na první dva až tři zápasy a 1 na první zápas
 
Cíl:
(1) nedopadnout jak piče
(2) nenechat si utéct týmy před náma
(3) nenechat se stáhnout týmy za náma
  ZÁKLADNÍ SKUPINA  
Haluzáři Šlapanice Teď už budu stručnější. Zápas jsme rozjeli dobře, měli jsme hned v úvodu řadu šancí. Po Kišově přiťuknutí se Řehymu podařilo vsítit první gól. Pak jsme ale klasicky polevili a už ani nevím jak se podařilo Šlapkám vyrovnat. Zápas to byl vyrovnanej. To co jsme my tlačili na začátku, to nás Šlapky přiškrtili v druhé půlce a tak výsledek 1-1 byl asi zasloužený. Vzhledem k tomu, že to byl jediný zápas, kdy jsme mohli postavit 4 obránce a hlavně 4 útočníky, u kterých lze říci, že se jedná o skutečně klasické útočníky je však úvodní remíza, byť se silnýma Šlapkama (bez pičouska Hály i sympatickýma) spíš škoda.
1 : 1 (1:1)
1. Řehy (Kiša)
Haluzáři Komisaři Druhý zápas, s jednoznačně nejslabším týmem, musela být povinná výhra. JFK se už odpojil, tak jsme to stáhli na 3 obránce a 4 útočníky. Dopředu se z obrany posunul Tom a vytvořil údernou dvojici s Davem. A poctivě jsme naplňovali roli favorita od první minutky. Na úvod opět přiťukl Kiša Řehymu a bylo 1-0. Pak už začalo skóre utěšeně narůstat, až ze zastavilo na 4-0. Tento gól byl zřejmě nejflórbalovějším momentem Haluzářů na celém turnaji. Vyhráváme buly, Kiša míček na jeden dotek posílá ze středu na v pravo postaveného Fildu, ten jednou zakvedlé a posílá křižmo na Davea, ten přiťukává rozběhnutému Tomovi na střed, Tom udělá blafáček a je to tam. Nádhera. Pak se náhodou podařilo komisařům snížit (z rozehrávky po autu, který měl být náš) a tak se nárůst skóre už nějak zastavil. Výsledek 5-2 tak lze nakonec hodnotit spíše jako mírný, protože šancí jsme měli na deset.
5 : 2 (4:2)
1. Řehy (Kiša)
2. Řehy (Alda)
3. Filda (Dave)
4. Tom (Dave)
5. Dave (Tom)
Haluzáři Real Tady není potřeba cokoliv psát. Od první do poslední sekundy hrálo flórbal jediné mužstvo. Na přežranost se vymlouvat nemůžeme. Za zmínku tak pouze stojí, že už nehrál Dave a v prvních minutách zápasu naskočil ze svatby přijezdivší Andree.
0 : 6 (0:3)
  ČTVRTFINÁLE  
Haluzáři FT Brno Alespoň k něčemu nám debakl s Realem byl. Nastoupili jsme do čtvrtfinále proti silnému FTčku, které vedlo po druhém turnaji ligu a i tento mělo ty nejvyšší ambice. Zkoncentrovali jsme obranu, kterou jsme hráli pěkně od půlky. Tzn. Že útočníci neběhali jak pičouskové v předu, nenechali se přeběhnout obranou, aby to pak bylo v zápětí 4 na 2. V první půlce se nám dokonce podařilo dvakrát zasítit a v přestávce jsme tak živili velice slušné naděje na postup.
Hned v prvních vteřinách po půlce jsme ale dostali kontaktní gól a zdálo se, že bude zle. Naštěstí jsme ale celý zbytek druhé půlky odehráli dozadu velice poctivě (včetně oslabení) a power-play soupeře v závěru. Gól FTčka, který padl s klaksónem se rozhodčí ani na vteřinku neodvážil uznat, borci se nijak nerozčilovali a tak jsme myslím velice pěkný a poctivý zápas dohráli do postupového konce.
3 : 0 (2:0)
1. Čali (Alda)
2. Andree (Alda)
  SEMIFINÁLE      
Haluzáři Panduři Nebyl mikdo do útoku (kromě Čaliho), nebyly síly. Kolem Čaliho se v předu střídali chromý Řehy, Alda, Tom, Andree, prostě bodrel a k ničemu. Měli jsme dlouhou přesilovku, mohli vést a možná by to vypadalo jinak. Ale kromě té přesilovky jsme snad nic jiného nevymysleli. Soupeř dlouho taky ne. Ve druhé půlce, v její polovině se však Panduři trefili, pak znova a bylo hotovo. Je jasné, že na víc už nemáme a před náma ještě hodně silné Sivice.
0 : 3 (0:0)
  O 3.MÍSTO  
Haluzáři Sivice Za stavu 1-5 jsme zralí na ručník. Pak Filda zakvedlá, uteče a aspoň nejsme za blbce. Na rychlou odpověď soupeře dáváme další dva rychlé góly. Za stavu 4-6 pak máme tři minuty převahu a tak nás aspoň Sivice nemusí považovat za negramotný čuráčky... Ale buďme rádi, že už to máme za sebou.
4 : 8 (1:5)
1. Alda (Andree)
2. Filda
3. Čali (Kiša)
4. Filda (Čali)
  KANADSKÉ BODOVÁNÍ A POŘADÍ TÝMŮ  
  G A P "+" "-" "+-"   Body
Alda 1 3 4 4 9 -5 1. Real 32
Řehy 3 0 3 4 8 -4 2. FT Brno 28
Filda 3 0 3 7 15 -8 3. Haluzáři 22
Čali 2 1 3 5 9 -4 4. Panduři 18
Dave 1 2 3 4 2 2 5. Sivice 17
Kiša 0 3 3 9 15 -6 6. Šlapanice 13
Andree 1 1 2 3 10 -7 7. MAC Eagles 9
Tom 1 1 2 7 14 -7 8. T. Komisaři 5
JFK 0 0 0 0 0 0
             
Shadow G
  ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ  
Cíl splněn částečně:
(1) jak piče jsme asi úplně nedopadli
(2) utekl jen Real
(3) stáhly nás maximálně Sivice