AMATÉRSKÁ FLORBALOVÁ LIGA - SEZONA 2007/2008
TURNAJ Č.1
  ÚVOD
A je to tady! Vypadá to, že fúze Haluzářů s Komnínem nese ovoce a výsledky jdou podle plánu. Zahájili jsme sezónu velmi úspěšně. Liga je dost vyrovnaná, ale pokud tam nebudem jezdit v šesti lidech jako loni, tak máme šanci porazit úplně každýho. První dva zápasy nám teda moc nevyšly, ale pak jsme se chytli....
  ZÁKLADNÍ SKUPINA
Haluzáři MAC Eagles Vrhli jsme se na MACy nevídaně, během prvních minut jsme si vytvořili několik dobrých šancí  a Čalimu se asi po 5 minutách podařilo se před bránou zorientovat a doklepnout první banán. Vypadalo to jednoznačně, že si je prostě dáme a dokonce nám rozhodčí pískl nájezd. Na ten sám sebe nominoval Hul a poměrně suveréně se rozjel na gólmana. Náznakem střely pak kličky do forhandu a následnou kličkou do bekendu si gólmana naprosto posral, stačilo po zemi trefit prázdnou bránu. Ano, to se nestalo, míček se sklouzl po čepeli a pak po venkovní konstrukci branky. MACi se vzchopili a pár sekund před koncem poločasu vyrovnali, když je trochu Tom s Fildou podcenili za naší bránou.  Věřili jsme, že je dáme, ale do druhého poločasu už MACi nastoupili více koncentrovaní na obranu a nám už toho tolik nedovolili. Když už jsme si vytvořili šanci, tak jsme to prostě nemohli trefit. Asi dvě minuty před koncem jsme si hloupě nechali písknout sekání u naší brány a MACi ze standartky vypálili, míček se odrazil a jeden jejich obránce velmi pěkně trefil z otočky vingl. Už jsme nedokázali vyrovnat. Myslím, že si mohu dovolit tvrdit, že jsme odehráli lepší mač než MACi, ale ta střelecká neschopnost prostě musela být potrestána.
1 : 2
1. Čali (Hory)
Haluzáři Real Brno Z Realu jsme měli respekt, ale kupodivu hra opět byla z naší strany aktivnínější a mělo to podobný průběh jako s MACama. Tlačili jsme a němohli jsme nic dát. Naopak Real po lehkém nedorozumění Miloše s Hulem a odraženou nahrávkou od paty dokázal přesně trefit víko z nabídnuté střelecké pozice. Naštestí Čali s Horym rychle vyrovnali na 1:1. Celej zápas jsme tlačili Real nejprve střelou z dálky a pak dorážkou z blízka zvýšil už na 3:1. V závěru jsme hráli powerplay, ale ten Honza předvedl tak prudkej výhoz k naší bráně, že ho Laďa tak tak doběhl a před brankovištěm tečl do naší prázdné kasy. Po tomhle zápase jsme byli na dně. Nechápali jsme v čem je pořád problém, protože opticky jsme hráli velmi dobře, jen tam nepadaly góly. Turek během zápasu nepříjemně pičoval na lavičce, ale po spielu přišel s konstruktivními taktickými pokyny ve smyslu stáhnutí forčekingu a ubrání z toho našeho silnýho tahu na bránu.
1 : 4
Haluzáři Sivice Cítili jsme, že Sivice nemaj až tak klasicky silnou sestavu a věřili jsme si. Opět ta samá písnička. Tlak, šance a nic. Sivice jsme nepustili k ničemu - 0 střel. Jaké bylo naše překvapení, když ze standartky téměř z půlky borec vymetl famózní střelou Shaymu vingl. Ach jo. Sanžili jsme se vyrovnat, ale stále to nešlo. Sivice se hodně stáhly a snažily se úpěnlivě bránit jednobrankové vedení. Z normální šance jsme dát gól nemohli a tak 3 minuty před koncem Čali vyslal z půlky hřiště od mantinelu "dloubáka", kterej se nesl nad hlavami všech hráčů až k brance, kde způsobil zmatek a po pár odrazech od gólmana a všeho možnýho přepadl až za brankovou čáru. Hurá vyrovnáno! Hory s Čalim vystřídali a Turek s Hulem zápas otočili úplně. Hul vyjel klasicky z pravého roku a z otočky vstřelil branku k vnitřní tyčce pod gólmanovou rukou!  Zbývala asi minuta zápasu a to už jsme si pohlídali.
2 : 1
1. Čali
2. Hul (Turek)
  ČTVRTFINÁLE
Haluzáři Šlapanice Náš klasický čtvrtfinálový soupeř a již po několikáté s ním nájezdy. Naposledy nás vyřadili na 10. turnaji minulé sezóny právě ve čtvrtfinále, kdy všichni překonali kličkama vyjetého Béďu. Na to zavzpomínal Hul a Shadymu radil, aby moc nevyjížděl a hlavně se do poslední chvíle nehnul a nenechal nachytat na pohyb Šlapaničáků. První nájezd Šlapky daly.  Tom nedal. Druhej nájezd Shady perfektně ustál, Huňa vyrazil, ale několikrát se s míčkem vrátil tak, že to rozhodčí fakt musel písknout! Byli jsme v hajzlu! Šlapanice ve třetím kole uspěly a Miloš musel dát! Naprosto s přehledem nazančil kliku na bekend a poslal hnuvšímu se gólmanovi forhandem na původní stranu! Teď musel Shady vychytat Sedláka, jinak konec. A nechal ho tak vycukat, že Sedlák nakonec z úhlu už ani netrefil bok branky. Uf!   Jel Čali a musel dát! Pomalu se blížil ke gólmanovi a s rychlým švihem mu vymetl vingl. Jela se náhlá smrt. Oni nedali, Miloš měl výhru na lopatě, ale nedal. Shady vychytal Sedláka znovu a na řadu šel Čali! Pomalu se blížil ke gólmanovi a s rychlým švihem mu vymetl vingl :-) ...Huáááááá naskákali jsme na hřiště, radost jak prase, dali jsme to!!!
6. Čali G
Vynechal jsem zápas samotnej : Turek s Hulem se dostali do přečíslení dva najednoho a  Tury hodil Hulovi nádhernej pas obloučkem a Hul zasunul pod gólmana. Šlapky vyrovnaly a bohužel pak i zvýšiyl megastřelou z dálky. Dvě minuty před koncem dorážel Miloš a vyrovnal!! Mužem zápasu byl Shadow, kterej hlavně v úvodu vychytal asi 6 Sedlákovic střel do vinglu! Fantastickej výkon ve hře a nejsilnější nervy při nájezdech! tleskám...
  SEMIFINÁLE
Haluzáři Real Brno Byli jsme v laufu a nepřipouštěli jsme si, že by Real byl schopnej nás porazit dvakrát v jednom dni. Měli jsme jasnou převahu, ale gól stále nikde. Pak jejich obránce udělal malou chybičku,  míč zachytil Čali a hned vypálil ze střední vdálenosti na bránu! Smozřejmě přesně. Vedeme 1:0. Pak spousta šancí, ale skóruje v druhém poločase až zese Čali po překrásné akci s Tomem. Tom si kličkou přešel přes jejich útočníka na půlce a kolem pravýho mantinelu trtal tím svým minikrokem s kývající hlavou a poslal nádhernej přesnej pas nalevo na Čaliho, kterej zasunul do prázdné brány. Toto byl nejjednoznačnější zápas celýho turnaje. Sršelo z nás sebevědomí!
2 : 0
1. Čali
2. Čali (Tom)
  FINÁLE
Haluzáři Panduři Ano, samožersky jsme nastoupili s pocitem, že jim dáme desítku.  Měli malinkýho gólmana, kterej v brance radši čupěl než klečel a celkově nám připadali, že jsou prostě ve finále omylem. Hul teda už nehrál, protože mu třísla nedovolily více než chůzi. Pustili jsme se do toho a šlo to. K ničemu jsme je nepouštěli, ale toho malýho hajzla :-) v brance jsme nemohli překonat. Nakonec se to podařilo Turkovi, ale oni vyrovnali z ojedinělé akce a hlavně asi 5 min minut před koncem z ještě ojedinělejší akce v pádu z mega úhlu zvýšili na 2:1. Klesali jsme na mysli. Dvě minuty před koncem ještě zkusil štestí přes bolest Hul a podařilo se mu vybojovat standardku asi 5 metrů před soupeřovou bránou. Borci byli strašně zmatení a nedokázali se ani zformovat v zeď. Hul se snažil rychle vystřelit, ale trefil gólmana, odrazilo se to zpátky do chumlu a rozhdočí pískl další faul pro nás. Tentokrát Hul neváhal a nahrál 1 metr nalevo od něj Čalimu, kterej opět přes zmatené soupeře vystřelil na nekrytou branku a vymetl víko!!!!!!!! Dohrála se minuta šlo se na nájezdy!
5. Miloš x
6. Turek G Ano, na toho prcka jsme si věřili. Vždyť zabíral tak 30% brány. Ale! Prcek vědom si své nevýhody měl velmi dobře zmáknutou taktiku nájezdů a nevídaně hodně vyjížděl dopředu. Tom a Čali neměli kam střílet a Miloš jej sice posral kličkou do bekendu a už téměř střílel míček do prázdné brány, ale prcek se odrazil a mrštně ještě skočil zpátky a neuvěřitelně Milošovo "jasné" zakončení ještě vyrazil. Tury to vzal taky na bekend a už byl tak z úhlu, že už jsme se viděli v hajzlu, ale zavěsil z 3% úhlu přes ležícího gólmana do víka. Po 4 sériích to bylo 1:1 a jela se náhlá smrt. Oni nedali a na chystal se Turek. Prudce se rozběhl na hodně vyjetého gólmana, ten na rychlost nebyl připraven a Turek ho vyšachoval tak, že nakonec střílel na na střed prázdné brány......... VYHRÁLI JSME TURANAJ!!!!!

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ
Fantastickej turnaj, napínavej od začátku až do konce, super týmová atmosféra a společný tah za výsledkem, který si pamatuju snad jen z první a druhé sezóny AFL . Po úvodních dvou neštastných prohrách jsme se dokázali zvednout a krůček po krůčku se probojovat až k vítězství. Měli jsme elitního gólmana a elitního střelce a celej tým šlapal naplno a dokonale společně. Chlapi díky, věřím, že letos můžeme uhrát slušněj výsledek, protože můžeme z hráčů postavit několik různých kvalitních sestav. Také bylo evidentní, že je potřeba opravdu být na turnaji v osmi lidech v poli, myslím, že naše fyzička byla velkou výhodu v playoff třeba oproti unavenýmu Realu. Takže se hlašte na sobotu 29.9.2007!